DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Andrej Kiska

Za ľudí

Quatro a Trianagel sú spoločnosti vlastnené bankou a majú 1,3 milióna ľudí (zákazníkov, pozn.).

Diskusia kandidátov pre SME a Trend - 05.03.2014
Neoveriteľné

Podobný výrok o počte 1,3 milióna zákazníkov, ktorí využívajú služby Quatro a Triangel, sme overovali už v Online rozhovore SME (27. februára 2014). Je pravdou, že Quatro a Triangel patria pod VÚB banku od roku 2006. Kiska má pravdepodobne na mysli súčet zákazníkov od založenia Quatro a Triangel v roku 1996. V tomto prípade však výrok nevieme overiť, keďže nemáme k dispozícii všetky výročné správy od založenia firiem, ale len výročné správy od roku 2007, keď už Quatro a Triangel boli pod VÚB. Výročné správy však neuvádzajú presný počet zákazníkov divízií Quatro a Triangel. Ani stránky týchto produktov (Quatro a Triangel)neuvádzajú počet zákazníkov. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný.


A. Kiska na svojej stránke uvádza:

"Najúspešnejšie zo spoločností, Triangel a Quatro, som založil v roku 1996. Svoje finančné služby poskytli počas svojej histórie viac ako 1 miliónu ľudí a na slovenskom trhu sa stali najúspešnejšími splátkovými spoločnosťami."


Podľa Výročnej správy divízie Quatro 2012 (v ktorej sa nachádza aj Triangel), nie je zrejmé koľko zákazníkov do dnešného dňa opätovne využíva služby Quatra a Triangelu.

Consumer Finance Holding jediný akcionár spoločností Quatro, a.s. (v ktorej sa nachádza aj Triangel), TatraCredit, a.s., Q-car, a.s., Slovenská požičovňa, a.s. a Slovenské kreditné karty, a.

Podľa tejto správy však spoločnosť Consumer Finance Holding, a.s. poskytuje svoje služby poskytuje pre viac ako 321 tis. aktívnych klientov s trhovým podielom viac ako 50 %. V tomto prípade ide o v 31. decembru 2012 aktívnych zákazníkov, kde nie sú tí, ktorý v danom roku služby Consumer Financa Holding nevyužili a taktiež ide o zákazníkov aj iných produktov ako len Quatro resp. Triangel.

Dátum zverejnenia analýzy: 03.03.2014
success
error