DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Milan Kňažko

Nestraníci

Ako jediný som to vyhlásil na prvej tlačovej konferencii, že podporím v druhom kole iného kandidáta.

Diskusia kandidátov pre SME a Trend - 05.03.2014
Pravda

29. novembra 2013 Milan Kňažko ohlásil prostredníctvom tlačovej konferencie kandidatúru na prezidenta SR vo voľbách, ktoré sa budú konať v marci 2014. Počas tejto konferencie vyhlásil: " A čo v druhom kole, nepochybne, ak postúpi niekto z nich aj urobím. Takže nemám s tým žiadny problém a je dobré, že z tej druhej strany je veľa kandidátov, pretože ľudia majú výber. ."


Radoslav Procházka ohlásil kandidatúru definitívne 14. apríla 2013 v relácii Na telo. V relácií nepovedal, že v druhom kole podporí iného kandidáta proti kandidátovi SMER-SD.   

Andrej Kiska ohlásil kandidatúru 3. marca 2013 na tlačovej konferencii, počas ktorej sa nevyjadril k podpore iných kandidátov v druhom kole prezidentských volieb.

Podobne tak neurobil ani Pavol Hrušovský, ktorý ohlásil kandidatú 7. októbra 2013. Prvú oficiálnu TB mal Hrušovský 14. novembra 2013, kedy ohlásil zber podpisov. Nevyjadril sa, že by v druhom kole podporil jedného z kandidátov proti kandidátovi SMER-SD.


Teda môžme povedať, že Milan Kňažko ako jediný (z účastníkov diskusie SME) avizoval podporu ostatných kandidátov v prípade ich postupu do druhého kola už na prvej tlačovej konferencii ako kandidáta na prezidenta SR. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.


Dátum zverejnenia analýzy: 03.03.2014
success
error