DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Radoslav Procházka

#SIEŤ

Alebo keď sa tuneluje SPP, vtedy som normalne vyzval prezidenta republiky, či mu to nie je blbé, že nepríde aspoň raz za tých päť rokov a nepovie mládencom a dievčencom v parlamente, že ako predsalen sú isté hranice a stačilo.

Diskusia kandidátov pre SME a Trend - 05.03.2014
Pravda

Vo svojom vystúpení Radoslav Procházka vyzýva (síce nie priamo, prenesene ale zjavne) I. Gašparoviča, aby sa k tejto téme vyjadril. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.


R. Procházka sa podľa archívu rokovaní NR SR vyjadroval ku kauze SPP iba raz. V prepise jeho vystúpenia sa vyjadruje aj ku prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi:

“Kde je dnes prezident republiky? Prečo sa ľudí, ktorí mu dali dôveru, nepríde zastať vo chvíli, keď im hrozí reálna krivda? Prečo strane, ktorej je akoby členom, nepríde povedať, aby sa vrátili z kratšej cesty, kým sa ešte čo-to dá zachrániť?

Ja viem, že Slovan začína hrať v KHL konečne doma, sám sa na to teším, ale nestačí chodiť na hokej, keď predseda vlády už po stýkrát z našich peňazí spláca záväzky, ktoré prevzal vlastnou hlavou. (Potlesk.)

Nie je strašné, že v tejto veľkej téme nikomu nechýba prezident republiky, hlava štátu, a že nikto od nej nič nečaká? A pritom by stačilo relatívne málo. Mať názor na to, čo dnes vyžaduje ochrana verejného záujmu, schopnosť ten názor predniesť a usilovať o to, aby ten názor, ten verejný záujem sa presadil. A nám ani len nenapadne, že by sme práve toto od súčasného prezidenta republiky mohli a mali chcieť.”


Iné vyjadrenie Radoslava Procházku ohľadom jeho vyzvania prezidenta Gašparoviča na vyjadrenie ku kauze SPP sa nám nepodarilo nájsť.


Dátum zverejnenia analýzy: 03.03.2014
success
error