DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pravda Denník

Na prevádzku projektu (Dobrý anjel, pozn.) dal asi milión eur, pričom na predaji finančných spoločnosti Kiska a jeho partneri mali získať cez 50 miliónov eur. Kiska tvrdí, že jeho podiel z predaja po zaplatení záväzkov a daní bol vo výške cez 10 miliónov eur.

17.02.2014
Pravda

Na základe výročnej správy (str. 3, .pdf) z roku 2006 oficiálne zverejnenej na stránkach Dobrého anjela prispel A. Kiska na rozbeh projektu v prvých rokoch fungovania sumou vo výške 30 miliónov korún, t.j. približne milión eur.
Podľa týždenníka TREND, ktorý čerpá z konsolidovanej účtovnej závierky VÚB z roku 2005, za skupinu finančných spoločností Triangel – Quatro, ktoré boli odpredávané práve Andrejom Kiskom a jeho partnermi, zaplatila VÚB banka dohromady viac ako 1,7 miliardy korún, t.j. približne 50 miliónov eur. Na základe slov Andreja Kisku však jeho podiel z predaja skupiny finančných spoločností bol  niekoľko sto miliónov korún na každého partnera, podľa vyjadrenia volebného štábu Andreja Kisku z "predaja firiem VÚB získal Andrej Kiska podiel - po zaplatení záväzkov a daní - vo výške v prepočte cez 10 mil. EUR".

Dátum zverejnenia analýzy: 14.02.2014
success
error