DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Tak pán premiér, znovu sa mýlite, pán Gašparovič ako kandidát samozrejme hovoril, že on je nestranícky kandidát, víta vašu podporu, ale nie je vašim kandidátom. To je dôležité si uvedomiť.

08.01.2014
Pravda

Je pravdou, že sa prezident Ivan Gašparovič nikdy nevyjadril priamo, že je kandidátom SMER-SD. Pred prezidentkými voľbami 2009 však vyjadruje náklonnosť k SMER-SD. Medzi hlavné odôvodnenia patrí výrok prezidenta Ivana Gasparoviča: 

SME, 31. marec 2009:

"Ak nebudem zvolený, nič sa nestane. Možno z osobného hľadiska mi bude ešte lepšie, budem mať čas na rodinu. Tu už ide vyslovene o Smer, o koalíciu." 

„Ja som nie v žiadnej politickej strane. Ja mám za sebou len občanov a pani poslankyňa je podpredsedkyňou strany,“

Aktuality, 1.apríla 2009:

„Sme tu sami, tak to môžem povedať, že v tejto pozícii a v tomto čase som prakticky akoby členom, lebo môj neúspech bude neúspech Smeru a môj úspech bude úspech Smeru a samozrejme, koalície.“

HN, 23. februára 2009:

„Strana Smer má, pokiaľ ide o napĺňanie sociálnych programov, veľa zhôd s mojím programom. Je to to, čo akceptujem a som rád, že strana Smer ma v tomto podporuje. A stranu Smer ako vládnucu stranu som vždy podporoval a aj ďalej budem podporovať pri realizácii sociálnych programov a aj iných programov, ktoré sú v prospech štátu. „


Dátum zverejnenia analýzy: 22.12.2013
success
error