DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Tomáš Galbavý

SDKÚ-DS

Táto spoločnosť (Energo, pozn.) je akciová spoločnosť VÚC-ky a teplo zabezpečuje ešte prostredníctvom ďalších súkromných spoločností...

Volby VÚC 2. kolo - Nitra - 15.11.2013
Pravda

Je pravdou, že NSK je akciová spoločnosť Nitrianskeho samosprávneho kraja a teplo zabezpečuje aj prostredníctvom súkromných spoločností. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Spoločnosť Energo a.s. je 100% akciová spoločnosť Nitrianskeho samosprávneho kraja. Spoločnosť vznikla za účelom nakupovania energie vo veľkom, vďaka čomu môže vysúťažiť nižšiu cenu, ako keby si energie nakupovali jednotlivé inštitúcie NSK samostatne. 

Výročná správa 2012:
"Spoločnosť ENERGO–Sk, a.s. bola založená jediným zakladateľom Nitrianskym samosprávnym krajom za účelom prevádzkovania energetického hospodárstva zariadení Nitrianskeho samosprávneho kraja a jeho racionalizácie, na základe Uznesenia č. 203/2004 - 4 -z 32."

Predmetom činnosti Energo je výroba a rozvod, kúpa za účelom ďalšieho predaja (s. 6). Spoločnosť nakupuje energie od iných firiem a dodávateľov a tie potom distribuuje do zazmluvnených inštitúcii (s. 10). Dátum zverejnenia analýzy: 14.11.2013
success
error