DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Rudolf Bauer

KDS

V roku 2005 sa podarilo získať prvé európske peniaze, ešte v prvom období, keď sa vybudovali tri podnikateľské inkubátory – v Gelnici, v Spišskej Novej Vsi a Moldave. Prišlo 95 % peňazí z európskych zdrojov, 2.5 % dal kraj, 2.5 % dali tieto mestá.

Volby do VÚC - Košice - 29.10.2013
Pravda

Týždeník Trend (15.3.2005):

,,V Gelnici, Spišskej Novej Vsi a Moldave nad Bodvou pribudnú podnikateľské inkubátory. Až 95 % prostriedkov na ich realizáciu získajú mestá z Operačného programu Priemysel a služby Európskeho regionálneho rozvojového fondu (ERDF) a zo štátneho rozpočtu
(...)
Príspevkom KSK bude aj 2,5-% spoluúčasť na kofinancovaní výstavby, pričom príslušné mestá do realizácie inkubátorov rovnako investujú 2,5 % z celkových nákladov.


Denník SME:
,,Košický samosprávny kraj (KSK) sa v partnerstve s mestami Gelnica, Spišská Nová Ves a Moldava nad Bodvou podieľal na príprave projektov na zriadenie podnikateľských inkubátorov v spomínaných mestách. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa KSK Soňa Jakešová, všetky tri podané projekty ministerstvo hospodárstva schválilo. Nové podnikateľské inkubátory pribudnú v mestách do 20 mesiacov od podpísania zmluvy. Až 95 % prostriedkov na realizáciu inkubátorov získajú samosprávy z fondov EÚ vďaka sektorovému operačnému programu Priemysel a služby a zo štátneho rozpočtu. KSK sa bude na kofinancovaní výstavby podnikateľských inkubátorov podieľať 2,5 %. Ďalšími 2,5 percentami prispejú samotné mestá."


Nepodarilo sa nám zistiť, či sa v skutočnosti jednalo o "prvé" európske peniaze, výrok napriek tomu označujeme za pravdivý, pretože Rudolf Bauer pravdivo uvádza číselné údaje.

Dátum zverejnenia analýzy: 28.10.2013
success
error