DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Vladimír Maňka

SMER-SD

Rozpočet cyklotrasy Zvolen – Sliač bol na viac ako 1,2 milióna naprojektovaný. Urobili sme súťaž, kde súťažné podmienky odovzdalo 20 firiem a do elektronickej aukcie sa prihlásilo 8 firiem. V tejto aukcii sa podarilo znížiť túto cenu na polovicu. Táto cyklotrasa je zároveň určená aj pre kolieskové korčule, teda s hladkým asfaltovým povrchom. Váš kolega z SDKÚ p. Mikuš hlasoval za tento projekt.

Banská Bystrica - Kaník vs. Manka - 30.09.2013
Nepravda

Vladimír Maňka neuvádza správne sumu projektu, jeho 1,2 milióna nadsadzujú oficiálnu obstarávaciu cenu o vyše 200 tisíc EUR a medializovanú sumu, ktorú banskobystrický kraj projektu schválil, dokonca zdvojnásobuje. Výrok je teda nepravdivý.

Podľa Registra investícií, ktorý je prílohou k rozpočtu BBSK na rok 2013 bola obstarávacia cena projektu naplánovaná na sumu 998 tisíc eur. Zastupiteľstvo BBSK schválilo uznesením 519/2013 poskytnutie dotácie na daný projekt vo výške 633 tisíc eur. Jozef Mikuš hlasoval skutočne za návrh na poskytnutie dotácie pre mesto Sliač, ktoré je formálne stavebníkom projektu.

Medializovné informácie hovoria o sume 635 tisíc EUR, ako napríklad portál sliacdnes.sk, alebo správa TASR. 

Maňka správne hovorí, že cyklotrasa je určená aj pre kolieskové korčule.

Konkrétne informácie o súťaži a o elektronickej aukcii sa nám nepodarilo získať, nevieme preto potvrdiť počet prihlásených firiem.

Dátum zverejnenia analýzy: 26.09.2013
success
error