DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivo Nesrovnal

Nestraníci

...(máme, pozn.) opravené verejné priestranstvá, Trnavské mýto, Námestie slobody, viac ako 10 parkov, Šafárikovo námestie.

Bratislava: komunálne voľby - 05.11.2018
Nepravda

Je pravdou, že mesto počas funkčného obdobia Iva Nesrovnala revitalizovalo niekoľko parkov a verejných priestranstiev. Čo sa však týka počtu parkov, sám Nesrovnal má na svojej stránke uvedených len deväť parkov a námestí, ktoré sa upravili. Len štyri z tohto počtu sú však parky: parčík Svoradova, parčík Dunajská, park JAMA Nové Mesto a Gaštanica Nové Mesto. 


V októbri 2016 sa zrevitalizoval park na Belopotockého ulici, Gaštanicu na Kolibe otvorili v máji 2017, parčík na Svoradovej bol zrevitalizovaný v júni 2017, park Jama bol dokončený na jeseň 2017. Na jar 2018 sa začal obnovovať park na Ľudovom námestí, na jeseň 2018 sa obnovil aj parčík medzi ulicami Záhradnícka a Jégého a taktiež Landererov park, ktorý bol obnovený v septembri 2018. Ak by sme medzi parky pripočítali aj Námestie Slobody, ktoré sa opravuje, stále toto číslo nevychádza vyššie ako desať. Výrok preto hodnotíme ako nepravdivý.

Rovnako tak prebehla rekonštrukcia Trnavského mýta. Po jeho znovuotvorení sa však objavila kritika ohľadne zelene, resp. vyasfaltovania okolia podchodu, ktorá sa dostala na pretras aj po tom, čo podchod vytopilo. Rekonštrukciou prešlo i Námestie slobody a Šafárikovo námestie. 

Dátum zverejnenia analýzy: 05.11.2018
success
error