DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

Tak my (OĽANO, pozn.) sme dlhodobo hnutie, ktoré predkladá najviac návrhov zákonov a sme v tomto vlastne ako na čele rebríčka, (...).

10.09.2018
Pravda

Hnutie OĽaNO v aktuálnom volebnom období patrí medzi najvýraznejšie aktívne parlamentné strany. Spolu s SaS predkladajú v parlamente najvyšší počet návrhov zákonov. Tvrdenie Igora Matoviča sa preto dá označiť ako pravdivé. 

Na základe zoznamu návrhov zákonov predložených NRSR sa dá konštatovať, že hnutie OĽaNO a strana SaS stoja za približne rovnakým množstvom návrhov zákonov (cca 200) vo forme vlastných návrhov alebo v podobe spoluautorstva. Tieto strany v parlamente predkladajú najvyšší počet návrhov zákonov a pred ostatnými stranami si držia výrazný náskok (ak do hodnotenia neberieme do úvahy počet vládnych návrhov zákonov). Ostatné opozičné strany a nezaradení poslanci stoja spolu za približne 150 nárvhmi s podobným podielom. Strana SIEŤ počas svojho v parlamente prišla so približne 40 návrhmi. 


Podľa prehľadu o činnosti NRSR za minulé volebné obdobie (2012-2016) bolo poslancami predložených celkovo 957 návrhov zákonov. Strana OĽaNO, podľa ich vlastného vyjadrenia, stojí za 235 návrhmi z tohto volebného obdobia. 

Podľa informácií spracovaných portálom TERAZ.SK, od začiatku volebného obdobia po júl 2017 bol najaktívnejší poslanec (z pohľadu predkladania návrhov zákonov) Igor Matovič. 

Dátum zverejnenia analýzy: 09.09.2018
success
error