DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marian Kotleba

ĽSNS

My sme boli na plánovanej oficiálnej návšteve Sýrie a Libanonu, kde sme sa stretli na najvyššej úrovni s predstaviteľmi týchto dvoch štátov.

Kotleba na TA3 - 11.06.2018
Neoveriteľné

6. júna 2018 pokračovalo súdne pojednávanie s poslancom Národnej rady SR za K-ĽSNS, Stanislavom Mizíkom. Na pojednávanie neprišiel predseda strany, Marian Kotleba, ktorý sa ospravedlnil s tým, že je v zahraničí. Následne v relácii V politike svoju neúčasť vysvetlil s tým, že v tom čase bol na "plánovanej oficiálnej návšteve Sýrie a Libanonu". Na stránkach Národnej rady SR nie sú uvedené žiadne oficiálne zahraničné cesty medzi poslancami strany K-ĽSNS, taktiež sme nenašli žiadnu zmienku o tejto ceste na oficiálnej webovej stránke strany ani v domácich alebo zahraničných médiách. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný. 

Vo februári 2018 sa Ján Mora, podpredseda K-ĽSNS a poslanec NR SR, zúčastnil návštevy libanonskej vlády. Okrem Jána Moru tvorili delegáciu aj Andrej Medvecký, predseda krajského Žilinského klubu a Udo Voigt, nemecký europoslanec. Cieľom návštevy bolo podľa K-ĽSNS: "získanie cenných zahraničných kontaktov, ale aj zistenie reálnych informácií o pomeroch na Blízkom východe." Delegácia sa stretla s libanonským ministrom obrany Yacoub Riad Sarrafom, vrchným veliteľom libanonských ozbrojených síl Josephom Aonom, miestnymi zástupcami juholibanonskej obce Qana a vysokopostavenými zástupcami UNIFIL v južnom Libanone.

Dátum zverejnenia analýzy: 10.06.2018
success
error