DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marian Kotleba

ĽSNS

...ako jediná opozičná strana dokazujeme, (...), že my podporíme každý jeden návrh, ktorý bude dobrý pre ľudí, ktorý bude dobrý pre Slovensko, bez ohľadu na to, kto ten návrh podáva, či ho podáva niektorá z iných opozičných strán alebo ho podáva niektorá zo strán vládnej koalície alebo vláda ako taká. Dokázali sme to mnohokrát svojim vlastným hlasovaním, (...).

Predstavitelia opozície o aktuálnej politickej situácii - 19.03.2018
Zavádzajúce

Informácie o hlasovaní poslancov Národnej rady Slovenskej republiky sú dostupné na stránkach NRSR. Podľa týchto informácií je pravdou, že sám Marian Kotleba mnohokrát hlasoval v prospech vládneho návrhu zákona. Poslanci ĽSNS taktiež hlasujú v prospech návrhov zákonov predložených opozičnými stranami. Stalo sa tak napríklad pri návrhu poslancov z opozičnej strany Sloboda a Solidarita o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, kde v hlasovaní všetci poslanci ĽSNS jednohlasne podporili posun tohto návrhu do druhého čítania. 

Avšak tento výrok Mariana Kotlebu naznačuje, že strana ĽSNS je jedinou opozičnou stranou, ktorá pravidelne hlasuje za vládne návrhy. To ale nie je pravdou, keďže rovnako poslanci z klubu Sloboda a Solidarita hlasovali mnohokrát v prospech vládneho návrhu zákona.  Tento výrok teda hodnotíme ako zavádzajúci. 


https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=38903 navrh OLANO
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=39970 navh SME RODINA
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=37879 navrh SAS
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=39813 VLADA

Dátum zverejnenia analýzy: 18.03.2018
success
error