DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

...týždeň pred smrťou Jána Kuciaka hovoril (Robert Fico, pozn.), že keď bordel nefunguje, treba vymeniť dievčatá (...).

Predstavitelia opozície o aktuálnej politickej situácii - 19.03.2018
Pravda

Investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú našla polícia bez známok života v nedeľu večer 25. februára 2018 v rodinnom dome vo Veľkej Mači pri Galante. Podľa zistení tvnoviny.sk v úmrtnom liste figuruje ako dátum úmrtia Jána Kuciaka 23. február 2018. Výrok Roberta Fica o tom, že ak prestane fungovať bordel, treba vymeniť dievčatá zaznel na zjazde ČSSD v Hradci Králové dňa 18. februára 2018. Výrok môžeme označiť za pravdivý.

Telá investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej našla polícia v nedeľu večer 25. februára 2018 v rodinnom dome vo Veľkej Mači pri Galante. Policajný prezident Tibor Gašpar hovoril o možnom čase vraždy medzi štvrtkom (22. februára) a nedeľou (25.februára) a zároveň Prezídium Policajného zboru SR žiadalo občanov o pomoc pri zbieraní kamerových záznamov zo stredy 21. februára v okresoch Galanta, Šaľa a Dunajská Streda. Aj keď sú ohľadom času smrti oboch mladých ľudí stále dôvodné pochybnosti, podľa zistení tvnoviny.sk v oboch úmrtných listoch figuruje ako dátum úmrtia 23. február 2018.

Robert Fico na zjazde ČSSD v Hradci Králové dňa 18. februára 2018 povedal v súvislosti s plánovanými personálnymi zmenami v Smere-SD: „Dámy mi, dúfam, prepáčia jedno pravdivé prirovnanie, keď sa hovorí, že – ak prestane fungovať bordel, treba vymeniť dievčatá, nie postele,“

Dátum zverejnenia analýzy: 18.03.2018
success
error