DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Máme tu nahrávku o tom, ako Robert Fico vlastnou hlavou zohnal desiatky miliónov korún na rozbeh Smeru.

25 rokov samostatnosti Slovenska - Andrej Danko a Richard Sulík - 15.01.2018
Neoveriteľné

Keď v roku v 2010 bola táto nahrávka zverejnená, začalo sa trestná stíhanie ohľadom financovania strany SMER-SD, ale špeciálny prokurátor Dušan Kováčik toto trestná stíhanie zastavil. Oficiálne teda nikdy nebolo dokázaná, že ide o pravú nahrávku. Preto je tento výrok neoveriteľný.


Prepis nahrávky od denníka SME s hlasom podobným Ficovi :

„Budem teda hovoriť aj s inými ľuďmi bez toho, aby bolo treba za každú cenu hovoriť aj s nimi. Ja len môžem povedať, že som zabezpečil, a toto môžem povedať, dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou. Oficiálne prídu a budú normálne vykryté v strane. To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať. Aj preto som urobil niektoré rozhodnutia vo vzťahu k týmto financiám. Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať. Napriek tomu si myslím, že musí vzniknúť nejaká paralelná finančná štruktúra, ktorá musí byť k dispozícii pre účely aj volebnej kampane a ďalších vecí.“

Po zverejnení nahrávky, Robert Fico zvolal tlačovku na ktorej poprel pravosť nahrávky a tiež jej obsah. Následne podal trestné oznámenie na šéfredaktora denníka SME. 

Pravosť nahrávky nebolo nikdy súdne skúmaná a preto je tento výrok neoveriteľný.Dátum zverejnenia analýzy: 14.01.2018
success
error