DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Ale my sme vylúčili len (koalíciu, pozn.) Smer a Mariana Kotlebu. To znamená, my sme SNS nevylúčili.

25 rokov samostatnosti Slovenska - Andrej Danko a Richard Sulík - 15.01.2018
Pravda

Richard Sulík vo viacerých povolebných rozhovoroch a sľuboch voličom naozaj viackrát potvrdil, že odmieta vstúpiť do vládnej koalície so Smerom a s Ľudovou stranou Naše Slovensko. Dankovu SNS však nikdy z možnej spolupráce nevylúčil, dokonca uviedol, že strana prešla viacerými zmenami a už ju nevedie problémový človek ako to bolo predtým. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Je známe, že predseda strany SaS pred voľbami aj po nich často viedol odmietavý postoj k SMERu-SD. Aj po voľbách liberáli odmietli ísť do možnej vlády so Smerom-SD. "Za SaS môžem povedať, že odmietame povolebnú spoluprácu so Smerom-SD a so stranou Mariana Kotlebu. Dôvody sme už ixkrát uviedli veľmi jasne." skonštatoval pre média Sulík.

Voči otázkam ohľadom spolupráce s Mariánom Kotlebom sa Richard Sulík taktiež viackrát po voľbách vyjadril, navyše sa pravidelne vyjadruje proti tejto strane. "Spoluprácu s Mariánom Kotlebom a jeho stranou ĽSNS sme vylúčili už vo volebný večer 2016. Na takéto zmeny sme nepotrebovali ani nejaké rozsiahle porady. Bol som si na sto percent istý, že všetci do jedného budú so mnou súhlasiť." uviedol v rozhovore Richard Sulík.

So stranou SNS naozaj nikdy žiadnu spoluprácu nevylúčil, naopak podľa jeho slov isté prieniky s touto stranou predsa len vidí. "Pán Danko je tiež za nižšie dane, zlepšenie podnikateľského prostredia, tu sa dokážeme dohodnúť. On nie je ten, kto chce rozdávať sociálne balíčky. Má záujem o korektné vzťahy a záujem komunikovať." povedal Sulík ešte v marci 2016. Ešte ani v roku 2017 Sulík nevylúčil bližšiu spoluprácu s SNS.

Dátum zverejnenia analýzy: 14.01.2018
success
error