SaS
...práve za Petra Kažimíra bolo zavedených niekoľko nových daní. Daň z dividend, poistný odvod, niekoľko daní bolo zvýšený.
Peter Kažimír na post ministra financií nastúpil po voľbách v roku 2012, vo funkcii ostal aj po voľbách v roku 2016. V tomto období bolo skutočne zavedených niekoľko nových daní, iné dane sa zvýšili. Výrok hodnotíme ako pravdivý.
Jednou z prvých najväčších zmien bolo zrušenie rovnej dane z príjmu fyzických osôb platnosťou od 1. januára 2013. Podľa týchto zmien v prípade ak zamestnanec zarobí viac ako 3 311 eur mesačne, jeho príjem sa má zdaniť sadzbou 25 %. Sadzba dane pre nižšie príjmy zostala vo výške 19 %. O 4 percentuálne body sa zvýšila aj sadzba dane z príjmov právnických osôb, z 19 % na 23 % (v roku 2014 sa táto sadzba znížila na 22 %, od 1. januára 2017 klesla o ďalší percentuálny bod na 21 %).