DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Rajtár

SaS

Doteraz najnovší prieskum agentúry FOCUS pred pár dňami, ktorý hovorí o tom, že trištvrte ľudí, 75% je presvedčených o tom, že polícia nevynakladá dostatočné úsilie na vyšetrovanie korupcie.

Kalinák a Rajtár v O5M12 - 11.12.2017
Pravda

Pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti korupcii si Nadácia Zastavme korupciu objednala u prieskumnej agentúry Focus dotazníkový prieskum ohľadom vnímania korupcie v spoločnosti. 75 % opýtaných ľudí je podľa tohto prieskumu presvedčených o nedostatočnom úsilí polície pri odhaľovaní korupcie na Slovensku. Výrok hodnotíme ako pravdivý.


Prieskumu agentúry Focus sa zúčastnilo 1017 respondentov a zber dát prebiehal v období od 7. novembra do 13. novembra 2017. Respondenti odpovedali na otázky v troch častiach prieskumu: "Miera súhlasu s vybranými tvrdeniami o korupcii; Nárok na ochranu pri nahlásení korupcie; Hodnotenie úsilia polície pri odhaľovaní korupcie. "
Úsilie polície pri odhaľovaní korupcie na Slovensku hodnotia ako nedostatočné tri štvrtiny opýtaných, teda 75 %. Úsilie polície za dostatočné považuje len 22 % respondentov. (.pdf)

Dátum zverejnenia analýzy: 10.12.2017
success
error