DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Viskupič

OĽaNO

Projekt obchvatu Senice existuje od roku 1995 a dodnes sme sa ho nedočkali. V Hlohovci, kde čelia dopravnému preťaženiu a pripravujú druhý ťah mestom, takzvaným mostom, sa občania od súčasného župana dozvedeli, že riešenie akýchkoľvek nových mostov alebo obchvatov je nad sily župy.

Trnavský samosprávny kraj - 13.09.2017
Neoveriteľné

Výrok bol uverejnený na facebookovom profile Jozefa Viskupiča 4. septembra 2017. V prvej časti výroku hovorí o pláne obchvatu mesta Senica z roku 1995, ktorý sa nám však nepodarilo nájsť . Na webovej stránke transport.sk, je však tento plán takisto spomenutý, ale rovnako bez bližších odkazov na jeho znenie. Taktiež sa nám nepodarilo nájsť žiadne vyjadrenie súčasného župana Trnavského samosprávneho kraja, Tibora Mikuša, týkajúce sa riešenia dopravy v meste Hlohovec. Preto výrok považujeme za neoveriteľný.

Začiatkom júna však TASR zverejnila informáciu, že malý obchvat mesta Senica je už hotový a obyvatelia ho budú môcť používať od 13. júna. Tento malý obchvat predstavuje hlavnú okružnú tzv. hlbockú križovatku pri vstupe do mesta zo smeru od Trnavy. Ďalej sa v predmetnej informácii uvádza, že týmto dôjde aj k zvýšeniu atraktivity priemyselnej zóny, ktorej chýbalo pripojenie k hlavnému cestnému ťahu. V dokumente Územného plánu mesta Senica z 13. októbra 1994, doplneného o zmeny a doplnky 02/2005, v časti dopravné riešenie, sa uvádza návrh komunikácie, ktorá by zabezpečila priame spojenie priemyselnej zóny so štátnou cestou I/51 v južnej časti mesta (.pdf, s. 58).

Dátum zverejnenia analýzy: 18.07.2017
success
error