DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Ešte za volebný večer sme povedali (SAS a parlamentné voľby 2016, pozn.), že koalícia s pánom Kotlebom nepríde v úvahu.

25.01.2017
Pravda

Richard Sulík vo svojom príhovore (video) po zverejnení volebných výsledkov v noci skutočne povedal, že koalícia s Kotlebom je preňho neprijateľná. "Môžem teraz aj povedať, že koalícia s pánom Kotlebom pre nás je neprijateľná." Preto hodnotíme výrok ako pravdivý.

Sulík okrem koalície s Kotlebom jednoznačne odmietol aj koalíciu so stranou SMER. V debate musel Sulík zaujať stanovisko ku Kotlebovej strane aj z dôvodu, že Juraj Miškov prehovoril o stretnutí, ktoré sa malo udiať medzi Sulíkom a Kotlebom. Malo ísť o stretnutie v roku 2010, kedy Miškov ako podpredseda strany SAS viezol Sulíka na stretnutie s Kotlebom: 

V roku 2010 som ho na jedno takéto stretnutie odviezol do Brezna na jednu pumpu. To bolo ešte pred voľbami 2010,“ povedal pre denník Pravda Miškov. Rokovanie s Kotlebom malo trvať podľa Miškova maximálne hodinu aj pol.

 „Pýtal som sa ho, či robí ako predseda liberálnej strany správnu vec, keď sa stretáva s človekom, ktorý je považovaný za fašistu. Richard Sulík si ale nenechá od nikoho radiť,“ tvrdil Miškov. Miškov ho viezol len jedenkrát na takéto stretnutie s Kotlebom, ale tvrdí, že vie o viacerych stretnutiach. 

Kotlebova ĽS NS mohla strhnúť na svoju stranu časť voličov týchto strán, osobitne SNS, zaujímalo ma, či si to Marian Kotleba uvedomuje a či tomu prispôsobuje aj volebnú stratégiu,“ vysvetľoval Sulík, ktorý tvrdí, že Miškov ho do Brezna neviezol.

Dátum zverejnenia analýzy: 24.01.2017
success
error