DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Miroslav Beblavý

Nestraníci

Odporúčali mu traja ľudia (Kaliňákovi odstúpiť, pozn.) okolo tohto stola (sedeli tam Žitňanská, Remišová, Beblavý, pozn.)

O protischránkovom zákone a o zákone proti extrémizmu - 23.10.2016
Pravda

Všetci traja účastníci debaty, Lucia Žitňanská, Veronika Remišová aj Miroslav Beblavý odporúčali Robertovi Kliňákovi odstúpiť. Výrok Miroslava Beblavého hodnotíme ako pravdivý.

Ako prví svoje výzvy formulovali Miroslav Beblavý na svojom profile na Facebooku a Veronika Remišová počas protestov pred komplexom Bonaparte, už v júni a júli roku 2016.

Následne Robertovi Kaliňákovi odporučila odstúpiť aj ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská, ktorá vidí hrozbu najmä v oslabení dôvery v inštitúciu ministra vnútra.

Na otázku, či by mal minister vnútra SR Robert Kaliňák odstúpiť, odpovedalamyslím si, že situácia sa dostala do polohy, že také rozhodnutie by bolo namieste.“

Miroslav Beblavý začal tiež svoju rozpravu v NR SR dňa 15. júna úvodom, že Robert Kaliňák by mal byť odvolaný z postu ministra vnútra SR pre podozrenie spojenia s organizovaným zločinom. Podobný úvod použili vo svojich vystúpeniach aj viacerí opoziční poslanci, napríklad Anna Zemanová o deň neskôr.

Dátum zverejnenia analýzy: 23.10.2016
success
error