DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

Novinári zistia, že Kaliňákov syn a Bašternákova dcéra chodia do tej istej triedy, do tej istej škôlky.

02.10.2016
Neoveriteľné

Denník N uverejnil 23. septembra 2016 článok so zistením, že deti ministra vnútra Roberta Kaliňáka a podnikateľa Ladislava Bašternáka navštevujú tú istú škôlku. Médiá pritom neinformovali o tom, či deti navštevujú aj tú istú triedu, aj keď niektoré vyjadrenia novinárov tomu nasvedčujú. Výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný


Ani týždenník Trend, ani Denník N vo svojich článkoch na danú tému nepíšu, že spomínané deti chodia aj do tej istej triedy. V pozadí videorozhovoru s ministrom Kaliňákom, ktoré patrilo ku článku Denníka N, počuť novinára Eugena Kordu z .týždeň klásť ministrovi otázku: "Vy ste fakt nevedeli, že vaše deti chodia do tej istej škôlky, do ktorej chodí asi 10 alebo 15 detí?" Malý počet škôlkarov môže skutočne znamenať, že deti chodia do jednej triedy, ale týmto zistením nedisponujeme.

Minister počas rozhovoru s médiami opakoval, že sa s Bašternákom štyri roky nevidel a pri zistení, že ich deti chodia do tej istej škôlky, sa tváril prekvapene. Po chvíli označil redaktorov za eštebákov a odmietol sa vyjadrovať ku svojim rodinným záležitostiam. 

Dátum zverejnenia analýzy: 02.10.2016
success
error