DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

Tam som bol (v minulom volebnom období, pozn.) tuším druhý v poradí s počtom predložených návrhov zákonov a prvý bol Miro Kadúc od nás (z OĽaNO, pozn.).

02.10.2016
Pravda

Na webovom sídle NR SR je zverejnená legislatívna iniciatíva jednotlivých poslancov za jednotlivé volebné obdobia. Je skutočne pravdou, že Miroslav Kadúc mal najviac predložených návrhov zákonov, a to 108. Igor Matovič bol druhý so 105 predloženými návrhmi. Výrok Igora Matoviča preto hodnotíme ako pravdivý. 

Na začiatku roku 2014 bolo v Hospodárskych novinách publikované, že najaktívnejšou poslankyňou je Erika Jurinová, čo sa týka návrhov, pozmeňovacích návrhov zákonov, ale aj interpelácií. Jej celkové "skóre" návrhov zákonov však napokon bolo "len" 102. 

22. júla 2014 (teda približne v polovici 6. volebného obdobia) TASR zverejnila informáciu o legislatívnej aktivite poslancov. V tomto období viedol rebríček predkladateľov Alojz Hlina s 55 návrhmi. Nakoniec však Hlina skončil s počtom 91 návrhov. 

S vysokým počtom predložených návrhov skončil i Martin Fecko a Jozef Viskupič, zhodne po 104 návrhoch.

Pozorohudné je, že všetci spomínaní poslanci, okrem Alojza Hlinu (ten OĽaNO opustil 26. októbra 2012), boli členmi hnutia OĽaNO. 


Dátum zverejnenia analýzy: 02.10.2016
success
error