DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

(Veronika Remišová, pozn.) je odborne fundovaná, jazykovo fundovaná, (má, pozn.) vyštudované dve špičkové školy, Sorbonne vo Francúzsku, myslím Cambridge vo Veľkej Británii, 10 rokov praxe v Európskej komisii...

02.10.2016
Pravda

Z informácií z vyjadrení Veroniky Remišovej vyplýva, že pracovala 10 rokov v Európskej komisii ako koordinátorka programu pre mládež a neskôr ako projektová manažérka. Študovala na Sorbonne aj na University of Cambridge. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.

Veronika Remišová študovala v Bratislave na VŠMÚ, kde získala titul Mgr. art a PhD. Neskôr v štúdiu pokračovala na zahraničných univerzitách, v Paríži na Sorbonne získala titul M.A. z odobru komunikácie, v Bruseli študovala medzinárodné vzťahy a získala ďalší titul M.A.. V Cambridge získala Higher Education Certificate v odbore coaching.

V Európskej komisii v Bruseli pracovala 10 rokov, v období od 2004 do 2013. Jej pracovnou náplňou bola koordinácia medzinárodných štúdií a vedeckých tímov, riadila program pre mládež. Neskôr sa podielala na vytváraní politiky vzdelávania. V období 2007-2013 pracovala ako projektová manažérka programu "Mládež v akcii". Po návrate na Slovensko prednášala na Univerzite Komenského v Bratislave.

Na slovenskú politickú scénu vstúpila ako blogerka a protikorupčná aktivistka najmä poukázaním na kauzu kompa na Dunaji, čo jej vo voľbách 2016 pomohlo získať číslo 1 na kandidátnej listine OĽaNO.

Dátum zverejnenia analýzy: 02.10.2016
success
error