DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

Pán predseda vlády (...) keď začínal, tak verejne sľúbil, že keď bude pri ktoromkoľvek ministrovi aspoň len tieň podozrenia z korupcie, tak ho do troch minút odvolá.

02.10.2016
Pravda

Robert Fico sa naozaj vyslovil, že odvolá členov vlády podozrivých z korupcie nie dlho po menovaní do funkcie v roku 2007. Presné znenie je: „Do troch minút odvolám každého člena vlády, u ktorého sa ukáže iba náznak korupcie a klientelizmu.Citáciu preberáme z agentúry SITA. Výrok na základe spomenutých informácií hodnotíme ako pravdivý. 

Daný výrok Roberta Fica sa v poslednej dobe spomína najmä v súvislosti s kauzou Bašternák, do ktorej je údajne zapletený aj minister vnútra Robert Kaliňák. Opozícia preto žiada odstúpenie ministra vnútra, aby došlo k riadnemu prešetreniu. Keďže Robert Fico stojí za Robertom Kaliňákom a nechystá sa ho odvolať, opozícia sa rozhodla obom vyjadriť nedôveru. O nedôvere voči ministrovi vnútra, ako aj premiérovi hlasovali na 9. schôdzi NR SR. Koalícia však premiéra aj ministra vnútra podržala a opozícií sa nepodarilo ich odvolať. 

Dátum zverejnenia analýzy: 02.10.2016
success
error