DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Boris Kollár

SME RODINA

Tuná vidíte pána premiéra Camerona, vyvodil zodpovednosť. Áno? Podal demisiu.

O brexite a predsedníctve s Madaricom, Klusom, Šebejom, Kollárom a Šefcovicom - 27.06.2016
Pravda

David Cameron vo svojom vyhlásení v ktorom reagoval na výsledky britského referenda o vystúpení z Európskej únie oznámil, že sa na jeseň vzdá postu premiéra Veľkej Británie, čiže z postu premiéra odstupuje. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý. 


Cameron počas predreferendovej kampane presviedčal ľudí aby podporili zotrvanie Veľkej Británie v Únii, pretože je tak Británia silnejšia, bezpečnejšia a lepšia. Keďže ale občania Británie vyslovili iný názor, krajina bude podľa Camerona potrebovať čerstvé vedenie. 

"I was absolutely clear about my belief that Britain is stronger, safer and better off inside the EU. I made clear the referendum was about this, and this alone, not the future of any single politician, including myself. But the British people made a different decision to take a different path. As such I think the country requires fresh leadership to take it in this direction,"

Cameron vo svojom vyhlásení sľúbil, že ostane premiérom až do jesene aby ustálil súčasnú situáciu no rovnako navrhol, že nový líder bude na čele pred začiatkom konferencie Konzervatívnej strany, ktorá sa odohrá v októbri. 


Dátum zverejnenia analýzy: 26.06.2016
success
error