DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

...v tej migračnej kríze, veď čo aj náš premiér volal aby jednoducho sa Komisia stretávala, aby reagovala pružnejšie.

O brexite a predsedníctve s Madaricom, Klusom, Šebejom, Kollárom a Šefcovicom - 27.06.2016
Neoveriteľné

K výroku Mareka Maďariča sme nenašli žiadne relevantné informácie.


Premiér Robert Fico bol síce výrazným odporcom migračnej politiky EU a najmä povinných kvót, no nepodarilo sa nám nájsť vyjadrenie, v ktorom by vyzýval Európsku komisiu, aby bola pružnejšia a stretávala sa často.

Najvýraznejšou kritikou EU bola žaloba podaná na Európsku komisiu. Robert Fico nazval kvóty "nezmyselnými a nerealizovateľnými". Taktiež odmietal diktát väčšiny, ktorá ignorovala hlasy menších krajín.

Taktiež sa vyjadroval proti vytvoreniu jednotnej moslimskej komunity na Slovensku, ktorá by podľa neho zmenila charakter krajiny.

Pri vyhľadávaní výsledkov z obdobia od 1. júla 2014 do 6. marca 2016 nám Pravda, Hospodárske noviny a Denník N ukazuje články, ktoré sa týkajú aj Európskej komisie, avšak nie v spojení EK + imigračná kríza. V Pravde Fico hovorí o tom, ako povinné kvóty budú podľa neho záležať na Európskej rade, nie EK, v Hospodárskych novinách zo septebmra 2015, že panuje zhoda, že sa musí zabrániť ďalšiemu prílevu migrantov a v Denníku N vyzýva premiérov, aby podpísali list, ktorý vyzýva EK, aby zabránila ruskému plynovodu Nord Stream.

Dátum zverejnenia analýzy: 26.06.2016
success
error