DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

...pretože včera (v sobotu 25. júna, pozn.) zazneli, bohužiaľ, aj slová predsedu Komisie Junckera, že ten rozchod (EÚ a Veľká Británia, pozn.) nebude priateľský...

O brexite a predsedníctve s Madaricom, Klusom, Šebejom, Kollárom a Šefcovicom - 27.06.2016
Pravda

Predseda Európskej komisie, Jean-Claude Juncker prezentoval toto stanovisko v nemeckej televízií ARD dňa 25. júna 2016, čiže deň po definitívnych výsledkoch britského referenda. O jeho slovách informovali aj médiá. Juncker povedal, že britský odchod z Európskej únie nebude priateľský, a Británia by mala začať s pojednávaniami o vystúpení čo najskôr. Výrok Mareka Maďariča hodnotíme ako pravdivý.

Juncker povedal toto:
"Britons decided yesterday that they want to leave the European Union, so it doesn’t make any sense to wait until October to try to negotiate the terms of their departure, (...) It’s not an amicable divorce, but it was not exactly tight affair anyway."

David Cameron, súčasný premiér Veľkej Británie povedal, že z funkcie rezignuje v októbri 2016, a najpravdepodobnejší kandidát je Boris Johnson, jeden z najväčších aktivistov v prospech vystúpenia počas kampane za Brexit.

 

Dátum zverejnenia analýzy: 26.06.2016
success
error