DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Radoslav Procházka

#SIEŤ

Jána Vaľa, do funkcie prvého viceprezidenta policajného zboru inštaloval priamo pán poslanec Lipšic.

Diskusia Denníka N - Žitnanská, Procházka a Lipšic - 18.05.2016
Pravda

Policajný viceprezident, Ján Vaľo, bol do funkcie vymenovaný bývalým ministrom vnútra, Danielom Lipšicom, v roku 2010 na návrh policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka. Výrok hodnotíme ako pravdivý.


Spišiak, ktorý pôsobil ako policajný viceprezident dostal od Lipšica ponuku na funkciu policajného prezidenta, ktorú prijal. Vystriedal vtedy Jána Packu, ktorý odišiel do výsluhového dôchodku. Obe funkcie viceprezidentov sa taktiež vystriedali. Stanislava Jankoviča a Michala Kopčíka vystriedal Ľubomír Ábel a Ján Vaľo. 

"Na návrh prezidenta Policajného zboru Jaroslava Spišiaka minister vnútra Daniel Lipšic ustanovil s účinnosťou od 1. septembra 2010 do funkcie 1. viceprezidenta policajného zboru Jána Vaľa a s účinnosťou od stredy 28. 7. viceprezidenta Policajného zboru Ľubomíra Ábela.

„Vzhľadom na to, že prezident Policajného zboru Jaroslav Spišiak požíva moju dôveru v tom, že polícia pod jeho vedením je a bude na strane slušných ľudí, rozhodol som sa návrh prezidenta Jaroslava Spišiaka akceptovať,“ povedal v tejto súvislosti minister vnútra Daniel Lipšic."


 

Dátum zverejnenia analýzy: 17.05.2016
success
error