DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marian Kotleba

ĽSNS

Poslanec Krupa je držiteľ zbrojného preukazu skupiny A. Všetko spravil v súlade so zákonom. Odovzdal svoju zbraň ochranke pred vstupom do parlamentu. To znamená nijakým spôsobom sa nedopustil porušenia zákona, ani priestupku.

Kotleba vs. Klus - 25.04.2016
Pravda

21. marca 2016 vošiel poslanec Krupa za stranu ĽSNS do parlamentu s pištoľou a dobrovoľne ju odovzdal ochranke. Podľa Mariana Kotlebu je držiteľom platného zbrojného preukazu, potvrdenie z iného zdroja sa nám nepodarilo získať. Krupa na otázky prítomných novinárov neodpovedal, uviedol DennikN. Podľa hovorkyne NR SR je vstup so zbraňou do budovy parlamentu zakázaný. Krupa si pri vstupe zbraň nahlásil a odovzdal do úschovy, napísali Aktuality. Podľa rokovacieho poriadku NR SR je zakázané vnášať do rokovacej sály zbrane, vstup do budovy parlamentu v tomto dokumente vylúčený nie je. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.


Podľa DenníkaN 25. marca 2016 polícia zadržala u Krupu šesť legálne držaných strelných zbraní. Následne sa mal podrobiť psychologickým testom, aby ich dostal späť."Polícia potvrdila zabavenie zbraní a vo svojom vyhlásení píše, že v piatok o 9.10 hodine zaistili u Krupu šesť strelných zbraní, ktoré mal v legálnej držbe. „Počas zaisťovania zbraní policajti postupovali plne v súlade s platným zákonom a voči menovanému vystupovali zdvorilo a slušne.“  

Krupa získal potvrdenie o psychologickej spôsobilosti a denník Pravda informoval, že zbrane mu boli vrátené. 
"Polícia vrátila poslancovi ĽS Naše Slovensko Petrovi Krupovi zbrojný preukaz aj zadržanú zbraň. Polícia tak urobila na základe toho, že Krupa získal po druhýkrát potvrdenie o psychickej spôsobilosti držať a nosiť zbraň v zmysle zákona o zbraniach a strelive."

Dátum zverejnenia analýzy: 24.04.2016
success
error