DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Pellegrini

Hlas

Obchodný register, ktorý, kde si viete vyzistiť, kto vlastní akú firmu, kedy, na základe čoho, odkedy bol, nebol konateľ, na jednom mieste z celého sveta, to vám garantujem, vo vyspelejších krajinách nie ste schopní takúto informáciu na jednom mieste nájsť.

Nicholsonová vs. Pellegrini - 25.04.2016
Zavádzajúce

Pellegrini má pravdu v tvrdení, že všetky, ním uvedené informácie je možné na stránkach obchodného registra SR nájsť. V ekonomicky silných krajinách eurozóny, ktoré možno považovať za vyspelejšie, má podobný systém vyhľadávania napríklad obchodný register Veľkej Británie, alebo Francúzska. V Nemecku možno informácie nájsť na dvoch rôznych stránkach, konkrétne na stránke obchodného registra a na stránke nemeckého registra spoločností, ktorá je konkrétnejšia vo vyhľadávaní. V susednom Česku je v obchodnom registri možné vyhľadať rovnaké informácie, aké uvádza Pellegrini, takisto na jednom mieste. Nahliadnutie do neho je taktiež bezplatné. Výrok preto hodnotíme ako zavádzanie.

Austrálsky obchodný register ponúka nasledovné:"ABN Lookup is the public view of the Australian Business Register (A ďBR). It provides access to publicly available information supplied by businesses when they register for an Australian Business Number (ABN)." Ďalšie informácie o firmách sa dajú nájsť na stránke Australian Securities and Investment Commission. Vyhľadávať informácie sa dá na základe mena spoločnosti, registračného čísla čicelého mena konateľa.

Dátum zverejnenia analýzy: 24.04.2016
success
error