DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Martin Klus

SaS

...jeden taký citát z roku 2005, kedy ešte ako predstaviteľ Slovenskej pospolitosti národnej strany povedal(Kotleba, pozn.), že slovenská pospolitosť národná strana je nositeľom ducha a otca národa Andreja Hlinku, prvého slovenského prezidenta doktora Jozefa Tisa a všetkých ďalších velikánov slovenského národa.

Kotleba vs. Klus - 25.04.2016
Pravda

V marci 2005 v jednom rozhovore Kotleba, ako predstaviteľ Slovenskej pospolitosti, citoval stanovy Slovenskej pospolitosti, ktorý je v znení, ktorý uvádza Klus. Výrok hodnotíme ako pravidvý.


Na otázku, z akých tradícií vychádza SP-NS, odpovedal Kotleba nasledovne:

Na túto otázku najlepšie odpovedajú Stanovy SP-NS vo svojej úvodnej časti:
"Slovenská pospolitosť - národná strana je politickou stranou hlásiacou sa k tisícročným slovenským a slovanským tradíciám. Je prirodzeným spojením všetkých Slovákov mysliacich a konajúcich v náväznosti na prastaré slovenské a slovanské kultúrne, historické a duchovné tradície.
Slovenská pospolitosť - národná strana je nositeľom ducha rodoľuba Ľudovíta Štúra, otca národa Andreja Hlinku, prvého slovenského prezidenta Dr. Jozefa Tisa a všetkých ďalších velikánov slovenského národa."

Kotleba mal rovnaké slová povedať aj v rozhovore pre časopis Hlas národnej stráže v roku 2005:
"Slovenská pospolitosť – národná strana je nositeľom ducha rodoľuba Ľudovíta Štúra, otca národa Andreja Hlinku, prvého slovenského prezidenta Dr. Jozefa Tisa a všetkých ďalších velikánov slovenského národa."

Dátum zverejnenia analýzy: 24.04.2016
success
error