DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

(...) si dovolia 3 000 ľudí prísť na Námestie SNP v piatok po piatej (...)

Madaric vs. Danko vs. Sulík vs. Matovic - 21.03.2016
Neoveriteľné

V piatok 18. marca sa na Námestí SNP uskutočnil protest proti novej vláde. Podľa rôznych sa údajov sa tohoto protestu zúčastnili stovky, "viac ako tisíc" ľudí či vyše dva tisíce, čo by už bolo možné považovať za blízke Matovičovmu údaju. Zdroj jednotlivých odhadov nepoznáme, a preto je iba ťažko hovoriť o konkrétnych číslach. Vzhľadom na to, že sa dostupné odhady od seba značne líšia výrok hodnotíme ako neoveriteľný. 


Podľa Denníka N: "Piatkové zhromaždenie v Bratislave, na ktoré prišli asi dve tisícky ľudí, nebolo len Matovičovou akciou. Na námestí vystúpili aj politici SaS, Kollárovho hnutia Sme rodina či dnes už neparlamentnej strany KDH."

Denník SME o danom proteste informoval:

"Viac ako tisíc ľudí prišlo dnes na bratislavské Námestie SNP odkázať vznikajúcej vláde, že ju bude sledovať. Na pódiu sa počas hodinového podujatia striedali opoziční politici aj umelci, ktorí prečítali vyhlásenie k súčasnej politickej situácii.

Politici kritiku smerovali najmä na adresu Mostu-Híd a Siete a umelci najmä na skutočnosť, že do parlamentu sa dostala aj ĽSNS Mariana Kotlebu."


Nový Čas: "V piatok popoludní sa na bratislavskom Námestí SNP zišlo približne tisíc ľudí v rámci zhromaždenia s veľavravným názvom O nás bez nás, chceme vládu, nie zradu. O udalosť bol na sociálnych sieťach veľký záujem, svoju účasť potvrdilo 1 400 ľudí, ďalších takmer 5 000 malo o ňu záujem."

Webnoviny: "... stovky ľudí, ktorí sa podvečer zišli na Námestí SNP v Bratislave."

Dátum zverejnenia analýzy: 20.03.2016
success
error