DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

Tibor Hlavatý, ktorý kandiduje s nami, vyhral súťaž, ktorú organizovala Unipharma, vyhodnotil, že máme najlepší zdravotnícky program.

Posledná predvolebná debata RTVS - OLaNO, Most-Híd, SNS, #Siet, SMER-SD - 02.03.2016
Pravda

Podobný výrok sme overovali 26. februára 2016. Na konferencii s názvom Stratégia rozvoja slovenského zdravotníctva 2016-2020 spomedzi všetkých tieňových ministrov získal zo strany poroty zostavenej zo zdravotníckych odborníkov z celého Slovenska najviac hlasov Tibor Hlavatý z koalície OĽaNO — NOVA. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Matovič mal na mysli konferenciu s názvom Stratégia rozvoja slovenského zdravotníctva 2016 -2020, ktorú organizovali Hospodárske noviny spolu s Asociáciou súkromných lekárov a Unipharmou, ktorá sa konala dňa 9.11.2015 v bratislavskom hoteli Holiday Inn.


Konferencie sa zúčastnili tzv. "tieňoví ministri zdravotníctva" za štyri politické strany a hnutia a jednu koalíciu, ktorí predstavovali plány, vízie a riešenia problémov v slovenskom zdravotníckom systéme. Na konferencii sa prezentovali Tibor Hlavatý (koalícia OĽaNO – NOVA) , Marián Faktor (KDH), Irén Sárközy (Most-Híd), Pavol Martanovič (Sieť) a Štefan Zelník (SNS).

Spomedzi všetkých tieňových ministrov získal zo strany poroty zostavenej zo zdravotníckych odborníkov z celého Slovenska najviac hlasov Tibor Hlavatý z koalície OĽaNO — NOVA.

Hlavatý predostrel program, ktorého hlavné body sa zameriavali na investície do modernizácie nemocníc, zlepšenie starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach či zavedenie systému E-Health.

Dátum zverejnenia analýzy: 02.03.2016
success
error