DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Andrej Danko

SNS

Tak ako to povedal minister Poľska zahraničných vecí, ktorý hovoril, že si neviem predstaviť, že tu budú popíjať kávu (utečenci, pozn.) a my budeme bojovať za ich slobodu.

Predvolebná debata TA3 - Bugár (MOST-HÍD), Danko (SNS), Fico (Smer-SD), Figel (KDH), Procházka (#SIET) - 28.02.2016
Pravda

Na základe vyjadrení poľského ministra zahraničných vecí hodnotíme výrok ako pravdivý.

Minister zahraničných vecí Poľskej republiky Witold Waszczykowski, člen víťaznej pravicovej strany navrhuje poslať sýrskych utečencov naspäť do ich krajiny bojovať za slobodu.

"Desaťtisíce mladých mužov vystupuje z člnov s mobilmi v rukách, a namiesto jedla a pitia sa pýtajú, kde si môžu nabiť telefón." nechal sa počuť Waszczykowski.

"Ak státisíce Sýrčanov prichádzajú do Európy, môžme z nich vytvoriť armádu. Dokážete si predstaviť situáciu, keď my pošleme armádu do Sýrie, kým stotisíc Sýrčanov sedí a popíja kávu v Berlíne, a pozerajú sa na nás, ako bojujeme o ich bezpečie?" uvádza Telegraph o Waszczykowského reakcii na vyjadrenia francúzskeho prezidenta o vyhlásení vojny Islamskému štátu a odvetu za útoky v Paríži.

Witold Waszczykowski je členom pravicovej strany, ktorá sa vyznačuje výrazným euroskepcizmom. Dátum zverejnenia analýzy: 28.02.2016
success
error