DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Uhliarik

KDH

..v apríli som požiadal výbor ako poslanec Národnej rady o predloženie mimoriadnej správy pána ministra, on ju predložil, akože všetka česť, ale predseda výboru, takisto predstaviteľ strany Smer Richard Raši do dneska ten výbor je prerušený.

Cislák vs. Uhliarik vs. Kavecká o situácii v zdravotníctve - 18.01.2016
Neoveriteľné

Poslanec Ivan Uhliarik (KDH) ako člen Výboru NR SR pre zdravotníctvo spolu s ďalšími poslancami NR SR skutočne predniesli návrh, v ktorom ministra Čisláka vyzývajú, aby predložil Správu o stave zdravotníctva a ten ju skutočne výboru predložil. Požadovaná správa bola skutočne vyhotovená, je voľne dostupná, no záznam o prerušení schôdze výboru, na ktorej mala byť prezentovaná, nie je dohľadateľný, stránka NR SR obsahuje len program a prezenčnú listinu z tejto schôdze, nie však zápisnicu. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný. 

Na 48. schôdzi Výboru NR SR pre zdravotníctvo z dňa 15. apríla 2015, požiadal poslanec a ex-minister zdravotníctva Ivan Uhliarik súčasného šéfa rezortu o Správu o stave zdravotníctva. Na programe ďalšej schôdze- 49.schôdze je aj vystúpenie ministra s touto správou, zápisnica z tejto schôdze však nie je k dispozícii. Na webe je dohľadateľná Správa o stave zdravotníctva pre Výbor NR SR pre zdravotníctvo(.pdf) z dňa 17.4. 2015.

V zápisniciach, či uzneseniach z ďalších rokovaní výboru pre zdravotníctvo nie je ani zmienka o tom, že predseda výboru poslanec Richard Raši prerušil rokovanie výboru o Uhliarikom spomínanej Správe.

Dátum zverejnenia analýzy: 17.01.2016
success
error