DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Viliam Čislák

Nestraníci

Ste poslankyňa VÚC-ky, ste starostka a netajili ste sa tým, že máte politické ambície, že máte tie najvyššie a prišiel čas, aby ste boli v parlamente ako sestra, aby sestra bola v parlamente. Takže to ste povedali.

Cislák vs. Uhliarik vs. Kavecká o situácii v zdravotníctve - 18.01.2016
Pravda

Minister Čislák poukazuje na niektoré údaje ohľadne Moniky Kaveckéj, predsedníčky Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek, ktorá skutočne zvažovala aj vstup do vrcholovej politiky, no vo voľbách 2016 nakoniec nekndiduje.Výrok hodnotíme ako pravdivý.


Monika Kavecká je poslankyňou Vyššieho územného celku za Žilinský kraj a zároveň starostkou obce Kunerad.
Ohľadne ambícií vstúpiť do vyššej politiky existuje niekoľko zdrojov, medzi nimi aj jej potvrdenie tohto tvrdenia z novembra 2015. Šéfka sesterských odborov Monika Kavecká potvrdila, že sa chce na budúci rok dostať do parlamentu. V Národnej rade SR podľa nej chýbajú sestry, hoci sú najpočetnejšou skupinou v zdravotníctve. Minister zdravotníctva Viliam Čislák (nominant Smeru-SD) dnes naznačil, že za protestom sestier môžu byť práve politické snahy.

"Nikdy som sa netajila politickými ambíciami," povedala Kavecká pre TASR. V súčasnosti pôsobí ako poslankyňa Žilinského samosprávneho kraja. Na vstup do vrcholovej politiky ju podľa jej slov povzbudzuje aj okolie. "Dá sa odtiaľ meniť veľa vecí," vysvetlila.

Nakoniec však Monika Kavecká do parlamentných volieb nekandiduje práve z dôvodu politických útokov zo strany Čisláka. O Kaveckej sa hovorilo, že chce kandidovať pod stranou OĽaNO, ona sama tvrdila, že by kandidovala ako nezávislá, čo by mohla pod stranou OĽaNO, keďže sa jedná o stranu, ktorej názov odkazuje na nezávislosť.
Zoznam všetkých kandidátov si môžete prezrieť tu


Dátum zverejnenia analýzy: 17.01.2016
success
error