DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

No tak už sa začínajú niektoré pravicové strany v tom predbiehať, aby si ich Robert Fico vybral do vlády.

Sulík vs. Stromcek o podpore investícií - 14.12.2015
Zavádzajúce

Existujú síce dohady o tom, ktoré pravicové strany by išli do koalície so stranou SMER-SD, no predstavitelia týchto strán zámer ísť do povolebnej koalície so SMER-om doteraz nepotvrdili. Výrok preto hodnotíme ako zavádzajúci.

Most - Híd chce alternatívu voči Ficovej jednofarebnej vláde v zložení Most - Híd, KDH a Sieť. Béla Bugár však nepovedal jednoznačné nie v otázke vytvorenia koalície so SMER-om. KDH sa vyjadrilo, že cieľom strany nie je spolupráca so SMER-SD, ale jeho nahradenia vo vládnucej pozícii. 

Predseda strany Sieť Radoslav Procházka sa vyjadril, že základom je rovnováha v štáte, ktorá má byť docielená vznikom silnej "protistrany" voči strane SMER. 

Igor Matovič spolu s Danielom Lipšicom kandidujú do parlamentných volieb spoločne, pod menom strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA). Spoločné vyhlásenie zobrazuje ich negatívny postoj voči Smeru a jeho politike.

" V situácii, v ktorej Slovensku hrozí reálna ústavná väčšina strán, ktoré Slovensko rozkradli, zodpovednosť káže urobiť všetko preto, aby sme tomu zabránili." píše Denník N.

Pravicovou stranou je aj SNS, ktorej líder Danko sa takisto doteraz nevyjadril jasne o možnej koalícii so stranou SMER-SD.
Dankovo vyjadrenie prináša napríklad .týždeň: „Určite nie sme garantovaná nevesta Roberta Fica. Nedvíhal som SNS preto, aby po štyroch mesiacoch skončila na smetisku dejín.“  
 

Dátum zverejnenia analýzy: 13.12.2015
success
error