DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Radoslav Procházka

#SIEŤ

Ja chcem v tejto chvíli možno úplne netradične oceniť postoj policajného prezidenta pána Gašpara, ktorý veľmi, veľmi slušne, kompetentne sa vyjadril na adresu naliehavosti hrozby, ktorú dnes na Slovensku predstavujú, poviem to v skratke, sýrski lekári, ktorí tu 20 rokov žijú a liečia ľudí.

Madaric vs. Procházka - 14.12.2015
Pravda

Na základe vyjadrení policajného prezidenta pána Gašpara hodnotíme výrok ako pravdivý.

Ten v relácii TabletTV upozornil, že slová ako terorizmus a hrozba treba používať opatrne, a netreba šíriť demagógiu. „Oficiálne je na Slovensku vyhlásený stupeň bezpečnostnej hrozby číslo jeden, čo je nízky," povedal Gašpar.

Policajný prezident naznačil, že polícia monitoruje osoby, pri ktorých môže byť známka radikalizácie. Taktiež vystríhal pred internetom, kde sú informácie o islamistoch verejne dostupné, a mohlo by k radikalizácii dôjsť. V rámci voľného pohybu osôb v rámci Európskej únie môže na Slovensko prísť aj niekto, kto predstavuje hrozbu v Nemecku alebo Francúzsku.

Zatiaľ medzi členami moslimskej komunity na Slovensku nevidí žiadne ohrozenie.

„Tí ľudia sú tu dlhodobo, sú to často ľudia, ktorí tu vyštudovali ešte v období Československa, majú založené rodiny, vôbec by som ich nedefinoval ako skupinu, ktorá je prioritne tá, od ktorej niečo hrozí,"
dodal Gašpar.

Dátum zverejnenia analýzy: 13.12.2015
success
error