DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

...je ich 42 (klietnské centrá, pozn.)

Kalinák vs. Žitnanská o uteceneckej kríze a reforme ESO - 09.11.2015
Neoveriteľné

Počet klientských centier na Slovensku nie je úplne jasný. Na webstránke Ministerstva vnútra SR sme napočítali celkovo 31 klientských centier, pričom v septembri denník SME hovorí o 40 centrách. Tieto centrá majú slúžiť na vybavovanie bežných formalít a záležitostí. Tento výrok hodnotíme ako neoveriteľný.

Klientské centrá majú poskytnúť služby na vybavovanie dokladov, služby daňových úradov a pobočiek Sociálnej poisťovne a takisto aj na vybavenie výpisu z katastra, živnostenského listu, vybavenie dôchodku či materskej dovolenky. Občan už nemusí vybavovať tieto záležitosti na úrade trvalého bydliska, ale môže prísť do ktoréhokoľvek klientskeho centra. V každom okrese by malo byť minimálne jedno, uviedlo SME dňa 1. novembra 2013.

SME dňa 27. septembra 2015 informovalo, že z plánovaného počtu 76 klientských centier vzniklo 40. Do konca roka by malo vzniknúť ďalších desať klientských centier. Tlačový odbor ministerstva vnútra SR uviedol pre Pravdu , že je nedostatok vhodných priestorov pre zriadenie klientskeho centra v každom okresnom meste.

Na webstránke Ministerstva vnútra SR sme napočítali celkovo 31 klientských centier.

Dátum zverejnenia analýzy: 08.11.2015
success
error