
SNS
Takže na Slovensku platí najnižšia, najnižšia daň, takto, najnižšia daň na Slovensku, daň z príjmov pre malé firmy je 10 %, nikde v Európe.
Od 1. júla 2025 platí na Slovensku daňová sadzba 10 percent pre firmy s obratom do 100-tisíc eur. Rovnakú daň platia aj podniky v Bulharsku a Bosne a Hercegovine, v oboch štátoch sadzba nie je limitovaná obratom.
Zároveň nejde o najnižšiu daň v Európe, maďarské a poľské podniky platia 9-percentnú daň. V prípade Poľska táto sadzba platí pre podniky s obratom vrátane DPH do výšky dvoch miliónov eur. Výrok preto hodnotíme ako nepravdivý.
Oprava zo dňa 13. 10. 2025: Pôvodne sme v analýze výroku uviedli, že 9-percentná daň v Poľsku platí pre podniky, ktorých zisk nepresiahol dva milióny eur. Ide však o obrat vrátane DPH do 2 miliónov eur, nie zisk.