Vlasť
... pán Bugár hlasoval a nebol za Slovenskú republiku a nebol za zvrchovanosť.
Tento výrok hodnotíme ako zavádzanie, keďže Béla (vtedy Vojtech) Bugár bol počas hlasovania týkajúceho sa Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky prítomný, avšak hlasovania sa zdržal. Aj keď je pravdou, že Béla Bugár sa v hlasovaní nevyslovil za zvrchovanosť, viacerí poslanci (vtedajší poslanci KDH a niektorí poslanci MKDH, pozn.) explicitne hlasovali proti prijatiu Deklarácie o zvrchovanosti.
Pravdou je, že poslanec vtedajšieho MKDH Bugár bol prítomný pri danom hlasovaní, ktorého sa ale zdržal. Je tak zrejmé aj zo súčasného hlasovacieho poriadku v čl. 5 bod 4, písmeno C v ktorom sa uvádza, že „tlačidlo 3 (zdržal sa) je použité na vyjadrenie zdržania sa hlasovania o predmete hlasovania“. Môže sa teda zdať, že ide iba o hru s pojmami, avšak v skutočnosti síce poslanec Bugár bol na hlasovaní prítomný, avšak hlasovania sa zdržal.
V zozname politikov, ktorí o Deklarácii zvrchovanosti Slovenskej republiky hlasovali, figuruje Bugár pod krstným menom Vojtech. Rovnaké meno je uvedené aj na vysvedčení, ktoré Bugár zverejnil na svojej osobnej stránke na jednej zo sociálnych sieti. Pod týmto menom bol Bugár vedený aj ako poslanec federálneho zhromaždenia České a Slovenské Federativní republiky.
Ak by sme ako „hlasovanie za zvrchovanosť“ označili to z 1. septembra 1992 (uznesenie k vládnemu návrhu Ústavy Slovenskej republiky), tak by sme výrok označili taktiež ako zavádzanie, keďže poslanec Bugár síce vystúpil v rozprave aj so svojimi návrhmi, avšak pri hlasovaní je už uvedený ako neprítomný. Bugár v tomto prípade opäť síce za zvrchovanosť nebol, avšak ani nehlasoval.