O nás

Demagog.SK je projektom Inštitútu SGI na kontrolu faktických výrokov politikov a iných verejne aktívnych osôb, ktoré odznejú v politických diskusiách v TV a v iných médiách, prípadne ktoré sú uverejnené na profiloch politikov na sociálnych sieťach.

Pri overovaní výrokov dbáme na nestrannosť, vyváženosť a neúčelovosť. Sme presvedčení, že politická debata má byť postavená na overiteľných faktoch a nielen na pocitoch a emóciách.

Projekt Demagog.SK sa usiluje o pozitívnu zmenu — motivovanie mladých ľudí a celej spoločnosti, k väčšiemu záujmu o politické dianie a pravdivé informácie.

Od roku 2010 analyzoval Demagog.SK viac ako 650 politických debát a viac ako 13 000 faktických výrokov. V súčasnosti tím projektu tvoria 2 senior analytici,1 metodológ, projektový manažér a ôsmi stážisti- prevažne univerzitní študenti.

Ak nás chcete kontaktovať, napíšte nám na demagog@institutsgi.sk alebo kontaktujte projektovú manažérku: Lenka Galetová, galetova@institutsgi.sk (0903 124 549)

Kontakty

Kontakt: demagog@institutsgi.sk
Facebook: fb.com/Demagog.SK
Twitter: twitter.com/demagogSK

Demagog.SK ide na stredné školy

Čo chceme robiť?
Od roku 2010 pravidelne overujeme výroky politikov a snažíme sa vytvárať tlak na používanie fakticky presných a korektných vyjadrení vo verejnom priestore.

Zároveň cítime, že fakty začínajú v niektorých debatách prehrávať s emóciami a skreslenými či úplne vymyslenými informáciami… viac

Poslanie Demagog.SK

Projekt Demagog.SK kontroluje tvrdenia, ktoré odznejú v politických diskusiách.

Ako pracujeme

Sledujeme len overiteľné tvrdenia politikov. Takými sú tvrdenia vystavané na faktoch v rôznych podobách, či už sú to numerické informácie, minulé činy osoby (hlasovanie o zákonov alebo vyjadrenia), či historické udalosti.

Etický kódex

Práca projektu Demagog.SK je nestranná, nezávislá, neutrálna, dôkladná a neviaže sa na žiadnu politickú stranu alebo hnutie. Pracujeme na základe presnej a verejne dostupnej metodológie, pravidlách a etike, ktoré musia dodržiavať všetci členovia tímu.

Dobrovoľníctvo v Demagog.SK

Projekt Demagog.SK hľadá nových členov tímu.

Mobilná aplikácia: Demagóg do vrecka

Demagóg do vrecka — stiahnite si pohodlnú mobilnú appku pre Android alebo iOS, v ktorej si môžete o svojich politikoch a ich výrokoch prečítať kedykoľvek, kdekoľvek — napríklad aj vo volebnej miestnosti.

Donori projektu

Donori projektu Demagog.SK