Richard Sulík už jednu rozbil (vládu, pozn.).

Pád vlády Ivety Radičovej bol dôsledkom krokov strany SaS, a teda aj predsedu Richarda Sulíka - no nielen ich. Druhou podstatnou okolnosťou, ktorá umožnila takýto vývoj udalostí, bolo spojenie hlasovania o eurovale s vyjadrením dôvery vláde, pre ktoré sa rozhodla Iveta Radičová a podľa nej aj zvyšok vtedajšej koalície SDKÚ, Most-Híd a KDH. Nebola to teda len strana SaS, ktorá „rozbila" vládu. Keďže Jaroslav Naď nehovorí celú pravdu, takto podaná situácia skresľuje skutočnosť a budí dojem, akoby strana SaS niesla ako jediná zodpovednosť za okolnosti vedúce k pádu vlády Ivety Radičovej, hodnotíme jeho tvrdenie ako zavádzanie.

Demagóg.SK rovnako v minulosti hodnotil obdobné tvrdenia Roberta Fica a Róberta Madeja.

Premiérka Iveta Radičová spojila v roku 2012 hlasovanie o navýšení tzv. eurovalu (Európsky stabilizačný finančný mechanizmus) s hlasovaním o dôvere vlády. Koaličná SaS na čele s Richardom Sulíkom s eurovalom nesúhlasila.

Sulíkovi poslanci preto pri hlasovaní (okrem Martina Fecka) vytiahli hlasovacie karty zo zariadení, boli teda vedení ako neprítomní. Dôveru vláde vyjadrilo len 55 poslancov, čo vyústilo do pádu vlády a predčasných volieb. 

-----

*** UPDATE: 12.4. 0:29 Výrok sme pôvodne hodnotili ako pravdivý. Po upozornení na chybu v hodnotení sme ho upravili a zosúladili s doterajšími - vecne správnejšími a primerajšími - hodnoteniami Demagóg.SK***

Výrok bol spomenutý v

Na telo plus, Michal Kovačič

Hádky v koalícii: Jaroslav Naď v Na telo plus

„Parlament nie je zablokovaný, to nie je pravda," opravoval 23. marca Jaroslav Naď (OĽaNO) moderátora relácie. Minister obrany 30 minút vysvetľoval spory koaličných strán. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.