Je to jeden z najúspešnejších ministrov EÚ (Peter Kažimír, pozn.), ocenený dokonca medzinárodne, minulý rok najlepší minister eurozóny. Tento rok opäť ocenenie najlepší minister regiónu.

Minister financií Peter Kažimír skutočne získal spomínané ocenenia. Rešpektovaný britský mesačník The Banker, patriaci pod Financial
Times, vyhlásil Petra Kažimíra za "Ministra financií Európy za rok
2018". V tom istom roku bol Kažimír časopisom GlobalMarkets vyhlásený za najlepšieho ministra financií pre strednú a východnú Európu. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Podľa magazínu The Banker sa od Kažimírovho nástupu do úradu v roku 2012
slovenská ekonomika postupne zlepšovala, až sa stala jednou z najvýkonnejších v
Európe. The Banker vyzdvihol najmä nízky rozpočtový deficit, nadpriemerný
hospodársky rast, klesajúcu nezamestnanosť či rastúce hodnoty HDP.

Magazín GlobalMarkets takisto ocenil Kažimírové úspechy dosiahnuté počas pôsobenia v kresle ministra financií, predovšetkým pokrok v konsolidácii verejných financií.

Výrok bol spomenutý v

Sobotné dialógy, Marta Jančkárová

Premiér Pellegrini v SRO

Premiér Peter Pellegrini (SMER-SD) bol 15. decembra hosťom relácie Sobotné dialógy v Slovenskom rozhlase, kde hovoril okrem iného o pozícii Slovenska vo vzťahu k hlavným témam európskeho summitu, zotrvaní Miroslava Lajčáka na poste ministra zahraničných vecí SR ale aj o aktuálnych vnútropolitických témach (platy ústavných činiteľov, nominácie do NBS alebo volebný rok 2019). Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili všetky faktické výroky.