Minister zahraničných vecí (Miroslav Lajčák, pozn.) svoju demisiu stiahol. Oficiálne listom ju stiahol (…).

Miroslav Lajčák informoval prezidenta Andreja Kisku o stiahnutí svojej demisie listom doručeným 7. decembra 2018. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák svoju demisiu doručil do rúk prezidenta dňa 30. novembra 2018. Dôvodom podania demisie bolo rozhodnutie NR SR nepodporiť Globálny pakt o migrácii OSN, ktorý Lajčák podporiť chcel.

Avšak následne po garanciách premiéra Petra Pellegriniho a poslanca Roberta Fica, ktoré sa týkali zahraničnej politiky, sa Lajčák rozhodol demisiu stiahnuť. Svoje rozhodnutie o stiahnutí demisie doručil 7.decembra 2018 Andrejovi Kiskovi listom, o čom informoval hovorca prezidenta Roman Krpelan.
"Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák doručil do Kancelárie prezidenta SR list, v ktorom píše, že sťahuje svoju demisiu z 30. novembra 2018 a prijal rozhodnutie pokračovať vo funkcii ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR," uviedol Krpelan.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Hlava štátu na TA3

Prezident SR Andrej Kiska bol hosťom relácie TA3 V politike 16. decembra 2018, kde zhodnotil politický rok 2018. Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili všetky faktické výroky.