Nemáte ako som povedal, ja som nikdy nedevelopoval pozemky, nekupoval, nepredával. Je to vidieť aj na tomto pozemku. Za tých 19 rokov sa s ním nič nestalo. Ani som ho nepredal, proste to nebol môj biznis.

Podľa dostupných informácii o mladosti a podnikateľskej kariére Andreja Kisku, sa súčasný prezident nevenoval podnikaniu s pozemkami. Podľa životopisu prezidenta Kisku, ktorý je zverejnený na oficiálnej stránke prezidenta SR Andrej Kiska "Ako manažér a podnikateľ pracoval viac ako 15 rokov. Založil viaceré spoločnosti, najúspešnejšie z nich Triangel a Quatro v roku 1996. Tieto firmy poskytli počas svojej histórie finančné služby viac ako 1 miliónu ľudí a stali sa najúspešnejšími splátkovými spoločnosťami na Slovensku. V roku 2005 predal všetky svoje podiely v týchto spoločnostiach VÚB banke a rozhodol sa venovať charite." Na základe dostupných informácií však nemôžme potvrdiť ani vyvrátiť tvrdenie prezidenta, že nikdy s pozemkami nepodnikal a ani nebol developer. Taktiež podľa čiastočného výpisu z portálu katastra nehnuteľností sa nedá zmapovať, čo sa stalo za posledných 19 rokov s pozemkom, ktorý je predmetom kauzy Veľký Slavkov. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný. 

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Hlava štátu na TA3

Prezident SR Andrej Kiska bol hosťom relácie TA3 V politike 16. decembra 2018, kde zhodnotil politický rok 2018. Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili všetky faktické výroky.