Mimochodom ak tu pan Rafaj teraz hovoril o tom, že sa máme správať rozpočtovo zodpovednejšie, tak Slovenská národná strana je jediná politická strana zastúpená v Národnej rade, ktorej zástupca sa nezúčastňoval na príprave návrhu ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti. Na tom participoval priamo aj Smer

Portál sme.sk uviedol, že na príprave ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti pracujú poslanci koalície a Smeru.

"V parlamente zákon pripravuje pracovná skupina, jej členom je za Smer poslanec Peter Kažimír. „O tejto téme rokujeme,“ potvrdil.

O svojej predstave o pravidlách ani podpore Smeru hovoriť nechcel. „Dohodli sme sa, že sa nebudeme zatiaľ vyjadrovať.“

ČTK uvádza: "Na návrhu zákona o obmedzení štátneho dlhu pracujú poslanci koalície i opozície, bez súhlasu zákonodarcov z oboch táborov sa totiž ústavný zákon nepodarí v parlamente schváliť."

"Ministerstvo financií prenechalo prípravu ústavného zákona poslancom, aby materiál získal podporu opozície. „Diskusiu o rozpočtovej zodpovednosti považujeme za veľmi užitočnú, no minister sa v nej neangažuje,“ uviedol hovorca ministerstva Martin Jaroš."


Priamu informáciu, že na príprave ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti sa nepodieľajú poslanci SNS, sa nám nájsť nepodarilo.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Pavol Abrhan, Rafael Rafaj a Ondrej Dostál

Poslanci sa bavili o dôvodoch odvolávania premiérky Radicovej a vyjasnovali si otázky ohladne (ne)podpory eurovalu. Diváci boli tahaní za nos niekolkokrát. Najprv Rafael Rafaj tvrdil, že na rozdiel od minulosti bol Úrad pre zahranicných Slovákov zverený nie ministrovi, resp. podpredsedovi vlády, ale úradnikovi. Minimálne za minulej vlády to nebola pravda. Starost o zahranicných Slovákov vyjadril tiež v komentári o tom, že sa musia schádzat v Madarsku. Nemusia. Schádzajú sa tiež na Slovensku. Rafael Rafaj dalej predstavil ezoterické sumy vynakladané na riadenie verejných dlhov. Uviedol ciastku 4 krát vyššiu ako je skutocnost. V zvelicovaní sa nenechal zahanbit tiež Pavol Abrhan. Pri spomienke na predvolebnú "grécku cestu", vymyslel tiež "madarskú cestu", po ktorej sa dostali do situácie s najvyšším danovým zatažením v rámci EÚ. S danami je to ale zložitejšie a v Madarsku tak budú mat nanajvýš najvyššie DPH v rámci EÚ. Ondrej Dostál, ako je už zvykom, vyviazol s cistým štítom.