Na slovenskej strane takáto ochota je, preto slovenskí predstavitelia v zmiešanej komisii, konkrétne zástupca Ministerstva vnútra, predložil tento návrh (bilaterálnej dohody o štátnom občianstve s MR, pozn.), ktorý vypracovalo Ministerstvo zahraničných vecí a bilaterálne dohody by mali pripravovať ministri zahraničných vecí.

Štátny tajomník Ministerstva vnútra SR (MV) Maroš Žilinka odovzdal 15. februára v Budapešti na 11. zasadnutí Zmiešanej slovensko-maďarskej komisie pre oblasť vnútorných vecí maďarskej strane návrh Zmluvy medzi SR a MR o úprave niektorých otázok týkajúcich sa štátneho občianstva.

O dva dni na to maďarský spolupredseda zmiešanej komisie - štátny tajomník maďarského rezortu diplomacie Zsolt Németh povedal, že Maďarsko sa bude zaoberať návrhom tejto zmluvy až po tom, čo Slovensko definitívne uzatvorí záležitosť svojho zákona o občianstve.

K zneniu návrhu zmluvy sa nám dostať nepodarilo.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Ivan Mikloš vs. Peter Kažimír

Minister financií Ivan Mikloš a poslanec Smeru Peter Kažimír v nedelu prebrali väcšinu tém, ktoré ekonomike krajiny a politike okolo nej v ostatnom case dominujú - zdražovanie (aké je, preco je také, aké bolo, kto zan môže...), banky (hypotéky, poplatky, zdanenie bánk), odmenovanie v štátnych podnikoch (kto si pridelil viac na odmenách). Po vycerpaní aktuálnych tém prišlo aj na to, co nechýba v takmer žiadnej relácii s Ivanom Miklošom - nárast korupcie pocas vládnutia Roberta Fica.