Aj preto sme sa vtedy rozhodli podporiť ten návrh (zákona o štátnom občianstve, pozn.), ktorý bol v parlamente. Preto, lebo žiadna iná možnosť nebola. A Slovenská republika nemohla ostať bez odozvy na konanie, ktoré odmietame, ktoré nepovažujeme za európske, ktoré Slovensku škodí, a preto sme zahlasovali tak, že sme podporili vtedy návrh, ktorý predložila minulá vládna koalícia.

Právnu normu reagujúcu na kroky Budapešti v parlamente podporilo 90 zo 115 prítomných poslancov, siedmi boli proti, 17 sa zdržali hlasovania a jeden nehlasoval. Okrem koaličných strán Smer-SD, ĽS-HZDS a SNS za návrh hlasovalo aj KDH.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Ivan Mikloš vs. Peter Kažimír

Minister financií Ivan Mikloš a poslanec Smeru Peter Kažimír v nedelu prebrali väcšinu tém, ktoré ekonomike krajiny a politike okolo nej v ostatnom case dominujú - zdražovanie (aké je, preco je také, aké bolo, kto zan môže...), banky (hypotéky, poplatky, zdanenie bánk), odmenovanie v štátnych podnikoch (kto si pridelil viac na odmenách). Po vycerpaní aktuálnych tém prišlo aj na to, co nechýba v takmer žiadnej relácii s Ivanom Miklošom - nárast korupcie pocas vládnutia Roberta Fica.