Pri 800 hlasovaniach som hlasoval s koalíciou, lebo som považoval tie hlasovania za správne. Tie návrhy zákonov za správne.

Podľa portálu Dotankoch.sk Igor Matovič do januára 2011 hlasoval 726 krát. Hlasovania Matoviča neboli 100% totožné s poslancami SaS, avšak nie nižšie ako 95%. V hlasovaní nie je započítaná posledná schôdza parlamentu. Je preto odôvodnené predpokladať, že počet hlasovaní, v ktorých hlasoval s koalíciou sa blíži číslu 800 ako uvádza Matovič. 

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Igor Matovic

Ústrednou témou relácie bola kauza odvolania Igora Matovica z poslaneckého klubu. Zlatica Puškárová odviedla skvelú prácu, ked si niekolkokrát od Matovica vynútila odpovede na otázky interpretujúce jeho konanie ako nie až tak transparentné ako sám uvádza. Podstatné zostáva, že Matovicova tlacová konferencia pred hlasovaním nie je dôkazom toho, že sa on osobne zaviazal hlasovat s koalíciou, ako to tvrdí Sulík na svojom blogu. Zároven však Matovicove obvinenia na adresu Sulíka o tom, že sa na osobnom stretnutí dohodli, že on osobne zahlasuje za návrh SMER-u, sa javia ako nepodložené. Vylucujú to mimo Sulíkových tvrdení aj Bugárove slová. Matovicove slová by mohol potvrdit Martin Fecko, ten však na náš e-mail neodpovedal.